Forum Kobiet

Forum dyskusyjne kobiet . Babskie sprawy
Teraz jest Wt lut 25, 2020 22:24

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 22, 2019 15:13 

Moim zdaniem dobrym sposobem na to, aby zaoszczędzić, jest robienie chociaż części takich zakupów on-line. Na przykład w zdrową żywność możecie zaopatrzyć się w sklepie internetowym https://jawo2008.pl/. Jakość jest tam znakomita, a ceny wcale nie są wygórowane ;)

Tytuł:
PostNapisane: N gru 22, 2019 15:13 

PostNapisane: Pt sty 10, 2020 10:25 

Zamierzałam od stycznia notować wszystkie wydatki, no ale tak jakoś się złożyło, że nie wyszło. Nie zawsze plany idą w parze z realizacją. Od lutego mam nadzieję zacząć kontrolować wydatki, bo zdecydowanie za dużo wydaję na jedzenie. Szczególnie dużo pieniędzy idzie na fast foody. Nie mam czasu zwykle rano zrobić sobie śniadania, więc w pracy zamawiam przeróżne "smaczne" rzeczy. Nie umiem odmówić, jak inni pytają, czy mi coś zamówić. Córka koleżanki podała mi sposób na śniadania w pracy. W jej sklepiku szkolnym sprzedają tzw. przekąski https://ebakalland.pl/edukacja.html batony, bakalie, dynia, żurawina, migdały. To bardzo dobre i nietuczące śniadanie, które de facto mogę kupić w każdym sklepie spożywczym jadąc do pracy. Nie tylko moje finanse powinny na tym zyskać, ale również moje zdrowie, że nie wspomnę o mojej figurze, która po jesienno-zimowym okresie nieco poszła wszerz. Pewnie nie jestem odosobniona w tym problemie. Jak mniemam wiele z nas boryka się z nadwagą. Myślę, że to będzie dobre wyjście, a kontrola finansów swoją drogą.

PostNapisane: Wt lut 18, 2020 19:42 

[quote="Minnie45"][/quote]
Sama staram się żyć zdrowo i gotować zdrowo. Większość produktów kupuje u nich https://sklepagnex.pl/, sprawdzona, wysoka jakość, dobre ceny

PostNapisane: Cz lut 20, 2020 11:46 

Jak chcesz wydawać mniej na jedzenie to przede wszystkim nie kupuj na mieście, sama gotuj, rób odpowiednie zakupy i nie marnuj jedzenia. Jestem taka mądra teraz bo mieliśmy w ramach integracji w pracy takie https://www.cookup.pl/k/warsztaty/ bardzo fajne warsztaty kulinarne - "Roślinny Zero Waste" no i tak mnie to zainteresowało i wciągnęło że teraz nie wydaję wcale dużo na jedzenie

PostNapisane: Cz lut 20, 2020 14:38 

Kiedyś faktycznie wydawałam na zakupy spożywcze bardzo dużo kasy, a to wszystko dla tego, że robiłam jakieś kosmiczne zapasy, których nie byłam w stanie przejeść... Teraz też zdarza się, że wyrzucam jedzenie, ale to przede wszystkim wtedy, kiedy kupię już coś zepsutego (kilka razy kupiłam nieświeże mleko i jakieś nabiałowe produkty, których nie byłam już w stanie uratować). Ale poza tym nie robię zapasów, tylko wykorzystuję stopniowo to, co już mam i dokupuję jak już coś faktycznie się skończy. Poza tym zaczęłam planować posiłki i dzięki temu też same zakupy nie są już tak chaotyczne, bo chodzę po sklepie z listą i coraz rzadziej wybieram produkty, których na niej nie ma. Po kilku miesiącach zauważyłam, że faktycznie rachunki ze sklepów są niższe, a ja mam trochę więcej kasy na koncie :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 20, 2020 14:38 

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC